Luďka Šírová

Paní Luďku všichni znáte jako zkušenou masérku, ke které se můžete u nás objednat na masáž. 
Nově u nás bude předcvičovat Tai Ji a na její hodiny, které budou v pondělí od 19:15 a ve středu od 15:30, se můžete objednat u nás na recepci. 
Co říká Luďka o Tai Ji? Dovolíme si ji citovat:
 

Tradiční Tai-Ji Quan /Tchai - Ťi Čchüan/ Yang 88 forem

 

Tai ji quan Yang  /Tchai - Ťi Čchüan Yang/ je tradiční sestava Jang Cheng-fu (1883 - 1936),  který ji upravil do dnešní ppodoby po svých rodinných předcích. Zbavil se skoků, zjemnil kopy a pohyby  tak, aby sestavu zvládla většina cvičenců.

 

Je to původní bojové umění, kde je nutné při cvičení tyto  prvky zachovávat, aby se zvýšil účinek jak v sebeobraně tak ve vnitřním toku energie - čchi. Sestava jemně procvičí tělo, tok energie, mysl, předchází se chorobám pohybových i vnitřních, zvyšuje vitalitu i dlouhověkost. Velice dobře působí na psychiku.

Tím, že se ¨prolínají symboly jin a jang, má na nás harmonizační až spirituální účinky. 

 

Začínala jsem se stylem Chen u mistra Borise Tichanovského v rámci dvouletého kurzu ozdravného systému 2003-4. 

Poté jsem se sama učila z publikace Zdeňka Kurfüsta - Tai Ji  Quan Tradiční styl Yang, protože mě zajímala hloubka smyslnosti a účinku. 

 

Říjen - únor 2007 jsem absolvovala kurz u mistra - shi-fu Zhai Hong Yin, kterému jsem za výuku vděčná a na jeho počest bych ráda toto umění předávala alespoň částečně. 

 

Ji Ben Gong - osmero základních dovednosti pro tai ji jsou cviením kultivující vnitřní energii Qi /čchi/ tak, aby zkvalitnila a znásobila účinky samotné sestavy. Jejich výuka byla součástí lekcí mistra Zhai Hong Yin. 

 

Tímto děkuji mistru Borisu Tichanovskému a shi-fu Zhai Hong Yin za jejich předávání umění. A také Zdeňkovi Kurfürstovi za jeho podrobnou publikaci.